وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

در سال ۲۰۲۰ هر کاربر ۴ دستگاه اینترنتی دارد


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics در آخرین گزارش خود اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی درمجموع حدود ۱۲ میلیارد دستگاه الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.


 با این رقم می‌توان گفت به ازای هر یک نفر که روی کره زمین زندگی می‌کند ۱.۷ دستگاه الکترونیکی اینترنتی وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ میلادی به ازای هر یک از مردم زمین ۴.۳ دستگاه الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت مورد استفاده قرار گیرد.

کارشناسان مرکز Strategy به این نتیجه رسیده‌اند که افزایش وابستگی زندگی روزمره به اینترنت باعث خواهد شد در سال ۲۰۲۰ میلادی درمجموع ۳۳ میلیارد دستگاه با قابلیت اتصال به اینترنت در سراسر جهان وجود داشته باشد.

دستگاه‌های معمولی اینترنتی از جمله رایانه‌های شخصی، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی کمتر از یک‌سوم تمام ابزارهای الکترونیکی با این قابلیت را تشکیل می‌دهند و با روی کار آمدن مبحث «اینترنت اشیا» محبوبیت دیگر محصولات اینترنتی رو به افزایش است.

 

در سال 2007 میلادی رایانه‌های شخصی بیش از دوسوم تمام دستگاه‌های الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت را تشکیل می‌دادند و هم‌اکنون سهم آن‌ها به کمتر از 10 درصد رسیده است.

 

بخش‌های نوظهور که امکان اتصال آن‌ها به اینترنت طی چند سال گذشته فراهم شده است محبوبیت فراوانی دارند و گفته می‌شود در سال ۲۰۲۰ میلادی فقط ۱۷.۶ میلیارد دستگاه از این ابزارآلات به کار گرفته شود.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۰۷ میلادی رایانه‌های شخصی بیش از دوسوم تمام دستگاه‌های الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت را تشکیل می‌دادند و هم‌اکنون سهم آن‌ها به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است.

منبع:ایتنا

 نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی