وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

باید سایت‌های متقلب را افشا کرد!


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

مقدمه:

فضای وب فارسی برای رشد استعدادهای فراوان در آن و نیز توجه علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران به این عرصه، نیازمند دقت و نیز بررسی مشکلات و آفات احتمالی آن است. توجه به این نکات است که می‌تواند با سرعتی شایان توجه، به افزایش تصاعدی «تولید محتوای فارسی و بومی» بیانجامد، و در عمل،‌ دغدغه مهم کارشناسان و مدیران مبنی بر پایین بودن نرخ محتوای مورد نظرمان در پهنه وب را رفع کند.
شاید اصلی‌ترین سنگ بنا در پایه‌گذاری و توسعه وب فارسی را بتوان التزام به فعالیت صحیح و اصولی و بدور از فضاسازی غیرواقعی دانست، یعنی آنچه که امروزه از آن به اعلام آمار و اعداد غیرواقعی و صرفا تبلیغاتی یاد می‌شود، و عملا نوع خاصی از تقلب محسوب می‌گردد.
تقلب در عرصه وب فارسی(که متاسفانه کم و بیش در میان برخی سایت‌ها در حال گسترش است) از سویی به بدنه این صنعت لطمه می‌زند، و از دیگر سو اعتماد و اطمینان دست‌اندرکاران به این فضا را خدشه‌دار می‌کند، و نتیجتا کشورمان را در بهره‌گیری از پتانسیل مهم موجود در فضای مجازی دچار اختلال می‌نماید. شاید از همین جنبه است که به نظر برخی کارشناسان، این موضوع می‌تواند نوعی جرم در فضای مجازی تلقی گردد و از این رو،‌ ورود دستگاه‌های ذیربط مانند پلیس فتا و دیگر نهادها ضروری به نظر می‌رسد.
با توجه به اهمیت موضوع، ایتنا در گذشته بارها به این موضوع پرداخته و البته در آینده نیز برای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی دستگاه‌های ذیربط، به تلاش خود ادامه خواهد داد، و در این مسیر، با همراهی چند رسانه فعال و باسابقه دیگر در حوزه وب، همزمان به آگاهی‌بخشی در این زمینه خواهد پرداخت.

علیرضا شیرازی، کارشناس باسابقه و صاحبنظر در وب فارسی و نیز مدیر بلاگفا، در این خصوص با ایتنا گفت‌وگویی کرده که در لینک زیرمی‌خوانید.

ایتنا

 نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی