وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

آمازون رقيب گوگل است نه ياهو!


نوشته شده توسط: مهدی قاسمی

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

بسياري از افراد تصور مي‌کنند که تنها موتور جست‌وجويي که رقيب گوگل است، موتور جست‌وجوي ياهو يا در حالت خوشبينانه موتور جست‌وجوي شرکت مايکروسافت يا همان موتور جست‌وجوي بينگ است.

اما اين تصور به طور کلي نادرست است و به تازگي رئيس شرکت گوگل در يکي از سخنراني‌هاي خود اعلام کرده است که شرکت آمازون در حوزه جست‌وجوهاي اينترنتي، بزرگترين رقيب شرکت گوگل به حساب مي‌آيد.

حتما همه شما مي‌دانيد که ياهو يکي از قديمي‌ترين موتورهاي جست‌وجو در اينترنت را دارد و بسياري از کاربراني که جزو کاربران قديمي اينترنت به حساب مي‌آيند کار خود را با ياهو آغاز کرده‌اند.

البته بايد گفت که وب سايت اين شرکت در طي ساليان بعد از حالت يک وب سايت انحصاري براي جست‌وجو خارج شد و به يک پورتال گسترده تبديل شد، به فاصله‌اي بسيار نزديک شرکت گوگل وارد عرصه شد و با ورود موتور جست‌وجوي گوگل بسياري از مردم به استفاده از اين موتور جست‌وجو روي آوردند و در عرض مدت زمان بسيار کمي محبوبيت گوگل آن چنان افزايش پيدا کرد که "گوگل" به يک کلمه در زبان محاوره افراد تبديل شد.

اما باز هم اين شرکت به جايگاهي که در ميان کاربران دارد زياد اطمينان ندارد و براساس گزارشي که وب سايت theinquirer، منتشر کرده است اريک اشميت که رئيس هيات مديره گوگل است، اعلام کرده شرکت آمازون بسيار خطرناک در اين حوزه ظاهر شده و در حال حاضر بزرگترين رقيب گوگل در حوزه جست‌وجوي اينترنتي است.

اريک اشميت، سلطه بي چون و چراي گوگل به صنعت جست‌وجوي اينترنتي را به شدت رد کرده است و به صراحت اعلام کرده که گوگل در اين زمينه احساس خطر کرده است.

با توجه به اين که شرکت آمازون در حال حاضر بزرگترين عرضه کننده خدمات خرده فروشي آنلاين در جهان است، اخباري که از گوشه و کنار منتشر شده حاکي از اين است که فعاليت‌هاي اين شرکت فراتر از تجارت الکترونيک است و قصد وارد شدن به حوزه‌هاي ديگري را هم دارد.

اشميت اعتقاد دارد که در جهان آنلاين، رقابت‌ها هميشه در حوزه‌هاي يکسان صورت نمي‌گيرد.

مردم به آمازون به چشم يک جست‌وجوگر نگاه نمي‌کنند ولي اگر شما بخواهيد چيزي بخريد به احتمال بسيار بالايي مستقيما به سراغ سرويس آمازون خواهيد رفت.

آمازون هم بيش از هر چيز به فکر داد و ستد است ولي باز هم در نهايت همان قدرت گوگل در پاسخ به پرسش‌هاي افراد را دارد.

اشميت اعلام کرده است که در حال حاضر چيزي در حدود 90 درصد از جست‌وجوهاي آنلاين از طريق گوگل انجام مي‌شود اما اين مورد نبايد باعث شود که مديران اين شرکت با خيالي آسوده به کار خود ادامه دهند و ترسي از آينده خود نداشته باشند.

منبع :بایت

 نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی