وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

تولید اسمارت فون فیس بوک توسط سامسونگ؟


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳


اخبار تکنولوژی

دیدارهای متعددی که فیس بوک و سامسونگ با یکدیگر داشته‌اند، احتمال تولید یک اسمارت فون فیس بوکی از سوی سامسونگ را افزایش داده است.

نخستین تلاش فیس بوک برای اختصاص یک اسمارت فون در بازار HTC First بود که به شکست انجامید و در کمتر از دو ماه پروژه آن متوقف شد. حتی Facebook Home که تلاش این شرکت برای پا گذاشتن به دنیای لانچرهای اندرویدی بود نیز چندان مورد توجه عموم قرار نگرفت. 
 
اما به نظر فیس بوک قصد کنار کشیدن ندارد و اگر خبرها صحیح باشد، این بار سامسونگ مسئولیت تولید اسمارت فون جدید فیس بوک را بر عهده خواهد داشت.به نقل از Korea Times شنیده شده که مارک زاکربرگ اخیرا با نائب رییس سامسونگ، لی جی یونگ در کره جنوبی دیدار داشته و هر دو در مورد "پروژه‌های بیزینسی آینده نگرانه" گفتگوهایی داشته‌اند. این نخستین بار نیست که سامسونگ و فیس بوک دیدارهایی را با یکدیگر برگزار می‌کنند. دیدار اخیر سومین دور از ملاقات‌های این دو شرکت است و شایعات نشان می‌دهد که فیس بوک در جستجوی شریکی برای کار بر روی اسمارت فون فیس بوکی خود است.

امروز شرکت‌های بزرگ دنیای وب بیش از گذشته به شرکای سخت افزاری برای ارائه اپلیکیشن های خود نیاز پیدا کرده‌اند. طبق آمارهااپلیکیشن فیس بوک حضوری بسیار گسترده در صنعت موبایل دارد، اما وجود یک اسمارت فون فیس بوکی می‌تواند همچنان بر این حضور بیفزاید.

قضاوت و گمانه زنی بر اساس شایعات اندکی دشوار است و باید صبر کنیم ببینیم اخبار جدیدی از این همکاری منتشر خواهد شد یا خیر.

 نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی