وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

زبان برنامه‌نویسی جاوا ۲۰ ساله شد


نوشته شده توسط: حمید قاسمی

سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

زبان برنامه‌نویسی جاوا که هزاران مشکل امنیتی را برای کاربران جهانی به همراه آورده است و البته صدها نرم‌افزار مختلف بر پایه آن شکل گرفته است، ۲۰ ساله شد.

نخستین نسخه جاوا توسط «جیمز گوسلینگ» در سال ۱۹۹۵ در شرکت Sun Microsystems طرحی شد و طولی نکشید که این محصول خود را به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی بین‌المللی معرفی کرد و توانست روی ماشین‌های مجازی مبتنی بر پلتفورم‌های مختلف به کار گرفته شود.

این زبان که به طور اساسی مبتنی بر #C و ++C ساخته شده است این روزها روی گیرنده‌های تلویزیونی، ساعت‌ها، مودم‌ها، روترها و در واقع هر دستگاه الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد و پیش‌بینی شده است که هم‌اکنون ۲.۱ میلیارد دستگاه الکترونیکی بر پایه نسخه ضعیف شده این زبان برنامه‌نویسی موسوم به Java ME به کار گرفته می‌شوند.

در حقیقت داستان جاوا، داستان توسعه نرم‌افزاری است که در سال ۲۰۰۷ میلادی بر مبنای استاندارد GNU بار دیگر متولد شد و توانست بازار جهانی را در دست بگیرد.
 

 


با این وجود هرچه سن زبان برنامه‌نویسی جاوا بالاتر می‌رود هکرها بیشتر آن را مورد هدف قرار می‌دهند؛ تا آنجا که هم‌اکنون بیشترین مشکلات امنیتی از سوی این زبان برنامه‌نویسی به کاربران وارد می‌شود.

لازم به ذکر است تنها در ژانویه ۲۰۱۵ بیش از ۱۶۷ وصله امنیتی برای این زبان برنامه‌نویسی عرضه شد و این مسئله نه تنها مدیران شبکه را با مشکلات فراوان مواجه کرد، بلکه باز هم ایمنی کامل برای آنها به همراه نیاورد.

itna.irنام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی